Come CloSeR Show

Ludzie i firmy silni różnorodnością

Pod tym hasłem odbyło się w Krakowie "Come CloSeR Show 2018". To już trzecia edycja wydarzenia, które zasłynęło jako przestrzeń łącząca środowisko akademickie, biznesowe i trzeciego sektora wokół różnorodności i włączenia społecznego, zwłaszcza osób z niepełnosprawnościami.

Czytaj więcej

Kultura

Polskie saudade - blog Irka Białka

„Tylko nie o Portugalii” – mówi często moja współpracowniczka na spotkaniach, podczas których trzeba coś szybko załatwić, a nagle nasi rozmówcy zaczynają się interesować tematem. Ostrzega ich żartobliwie, że rozmowa ze mną na ten temat może być długa.

Czytaj więcej

Społeczeństwo

Irek Białek członkiem międzynarodowej sieci innowatorów społecznych Ashoki

Czytaj więcej

PUBLIKACJA

Dostępna firma, dostępne otoczenie

Publikujemy w formie elektronicznej przewodnik "Dostępna firma, dostępne otoczenie", zawierający wskazówki dla firm, jak skutecznie wdrażać w praktyce proces włączania osób z różnorodnymi  niepełnosprawnościami do zespołów pracowniczych z korzyścią dla tych osób, firm i społeczeństwa.

Czytaj więcej

WIN with Capgemini

"Win with Capgemini" to autorski program zaangażowania społecznego firmy Capgemini Polska i Fundacji Menedżerowie Jutra MOFFIN, który powstał w wyniku przekonania partnerów, że skuteczne włączenie osób niepełnosprawnych do pracy jest potrzebne zarówno pracodawcom, jak i społeczeństwu. To przekonanie jest podstawą koncepcji CSR plus D. Program został zainaugurowany w 2014 r., początkowo jako pilotaż i jest rozwijany do dziś, stanowiąc modelowe rozwiązanie w tym zakresie dla innych firm sektora nowoczesnych usług biznesowych. W jego ramach nie są tworzone miejsca pracy chronionej, jak również nie bazuje on na dotacjach z PFRON.

Czytaj więcej

FOTOGRAFIA

O przełomach, syrence, „zajączku” i orzełku - Ireneusz Białek rozmawia z Chrisem Niedenthalem

Ireneusz Białek rozmawia z Chrisem Niedenthalem - cenionym fotografem europejskim.

Czytaj więcej

NASZE IDEE

Reportaże Irka Białka

Na tej stronie prezentujemy twórczość radiową Irka Białka i Małgorzaty Perdeus-Białek. Większość z tych materiałów twórcy poświęcili sprawom społecznym lub tematom związanym z kulturą i sztuką.

Czytaj więcej

MUZYKA

Uniwersytet Jazzu - rozmowa z Kubą Stankiewiczem

Rozmowa z Kubą Stankiewiczem, wybitnym pianistą jazzowym, kompozytorem, autorem płyty "The music of Victor Young".

Czytaj więcej

MULTIMEDIA

Kim jest Menedżer Jutra?

Edyta Gałaszewska-Bogusz z Accenture Operations Polska o tym, że Menedżer Jutra powinien traktować pracowników jako równych sobie, ponieważ hierarchia we współczesnych organizacjach zaczyna zanikać.
Więcej na ComeCloSeRshow.eu. Dostępne napisy po polsku i po angielsku.

Czytaj więcej